Bežky Telgárt

Bežecké trate Telgárt

Okolie lyžiarskeho strediska SKI Telgárt je čarokrásnym miestom na hranici troch národných parkov. Stačí sa poriadne poobzerať a uvidíte Kráľovu hoľu, vrchy Muránskej planiny či Slovenského raja. Milovníci zimných športov si na tomto mieste prídu na svoje. Okrem skvelých zjazdoviek v stredisku pravidelne upravujú i bežkárske trate v okolí. Počas bežkovania môžete obdivovať dych berúce železničné stavby Telgártsky a Chmarošský viadukt či majestátne vrcholy dominujúce okolitej prírode.

Ďalšie informácie:

Poplatok: Na úpravu bežkárskych tratí môžete prispieť dobrovoľným príspevkom priamo cez QR kód, ktorý sa nachádza na tabuli pri vstupe na trať.

Občerstvenie: Priamo v lyžiarskom stredisku sa nachádza reštaurácia Koliba pod Kráľovou hoľou. Dobrú kávu a koláč si môžete vychutnať v unikátnej kaviarni Depo Café.

Parkovanie: Prosíme pre návštevníkov lyžiarskeho strediska a bežeckých tratí je bezplatné a nachádza sa priamo v areáli strediska.

Bezpečnostné upozornenia: Pri prechodoch cez cestu k trase pod Chmarošským viaduktom si treba dať zvýšený pozor na autá, nakoľko v lokalite nie je znížená rýchlosť.

 

Aktuálne informácie k úprave tratí a stravovacím prevádzkam nájdete na:
SKI Telgárt | Facebook
Depo Café Telgárt | Facebook

telgart bezky

Bežkárska trať v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt

OTVORENÉ

Vzdialenosť v km: 1
Výškové metre: 18
Technika: Klasický + Korčuliarsky štýl
Náročnosť: Ľahká
Štart trasy: Telgárt

Tento jeden kilometer dlhý bežkársky okruh sa nachádza priamo v areáli lyžiarskeho strediska. Začína sa v blízkosti prístupovej cesty smerujúcej do centra lyžiarskeho areálu, k lyžiarskym vlekom. Nenáročný tréningový okruh vedie poza apartmánové domy smerom ku hlavnej ceste a kľukatí sa naspäť miernym stúpaním (cca 17m) do svojho počiatočného bodu.

telgart bezky

Bežkársky okruh pod Chmarošským viaduktom

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 1
Výškové metre: 13
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Ľahká
Štart trasy: Telgárt

Okruh sa nachádza v blízkosti lyžiarskeho strediska SKI Telgárt, ktoré sa o jeho úpravu pravidelne stará. Je upravovaný na klasickú stopu. Príjemný okruh je vhodný pre bežkárov začiatočníkov kvôli jeho dĺžke a minimálnemu prevýšeniu. Poskytuje krásne výhľady na majestátny Chmarošský viadukt a zároveň komfort služieb neďalekého lyžiarskeho areálu SKI Telgárt. Bežkujete na lúke, ktorá sa nachádza hneď oproti lyžiarskeho strediska a známej kaviarne Depo Café.