270011808_445209873877839_4059617929831013898_n_.jpg

Bežecké trate Horná Lehota

Obec Horná Lehota je vďaka okolitým tajchom obľúbenou destináciou vášnivých rybárov. Po období útlmu sa však znovu Horná Lehota stáva vyhľadávanou lokalitou aj pre nadšencov bežeckého lyžovania. V malebnom prostredí pod hrebeňom Nízkych Tatier si prídu na svoje začiatočníci ako aj skúsení bežkári. V katastri obce sa nachádzajú dva bežecké okruhy, ktoré sú pri dostatočných snehových podmienkach profesionálne upravované.

Ďalšie informácie:  

Neďaleko bežeckého okruhu Lovište sa nachádza lyžiarsky vlek Lúčka, ktorý je dlhý asi 400 m a je v prevádzke pri dostatočnej vrstve prírodného snehu. O jeho prevádzku, rovnako ako o prevádzku bežeckých tratí sa stará majiteľ neďalekej rekreačnej chaty Kamila. Vlek je vhodný pre nenáročných lyžiarov a rodiny s deťmi. Deti si tu môžu do sýtosti užiť aj ostatné zimne radovánky napr. sánkovanie.

Aktuálne informácie k úprave trati a prevádzke :

Chata pri vleku Horna Lehota | Facebook

 
telgart bezky

Bežecká trať Horná Lehota – okruh Lovište

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 3
Výškové metre: 57
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Ľahká
Štart trasy: Horná Lehota

Trať ľahkej náročnosti dlhá približne 2,5 km začína pri parkovisku blízko lyžiarskeho vleku v Hornej Lehote. Okruh sa nachádza tiež v blízkosti príjemného prírodného prostredia dvoch vodných nádrží potoka Hnusné vyvierajúceho pod vrchmi Nízkych Tatier.

telgart bezky

Bežecká trať Horná Lehota – okruh Dolinky

ZATVORENÉ

Vzdialenosť v km: 6
Výškové metre: 113
Technika: Klasický štýl
Náročnosť: Stredná
Štart trasy: Horná Lehota

Okruh sa nachádza nad obcou Horná Lehota a vedie okolo kopca Dolinky ( 681 m.n.n.m.). V prvej časti sa trať začína rovným terénom, ktorý sa v druhej polke rozvetvuje do okruhu. Na zasnežených pláňach okruhu si tak môžete vychutnať zimné výhľady na všetky svetové strany.